• Doprava pri objednávke nad 50€ zdarma
  • Vrátenie ceny tovaru do 14 dní zdarma
Párty bar

Párty bar

3. 2. 2020

Monika Kóňová

Monika Kóňová

Foodblogerka

Profil blogera

Asi sa už každému stalo, že doma hostil narodeninovú oslavu alebo privítal nečakanú návštevu. Keď z vás opadne stres čo navariť, je fajn byť pripravený a jedlo aj pekne naservírovať. A to býva častokrát kameň úrazu. Zrazu zistíme, že misku máme iba jednu alebo, že kávové lyžičky dostali nohy a o múčnikových vidličkách ani nehovorím.

 

Ja mám to na jeden fígeľ. Príbor mám rozdelený na bežné používanie a slávnostné príležitosti a asi uhádnete, že ten slávnostný mám odložený bokom. Tak aby bol po ruke ale aby som ho zbytočne nevyberala, keď náhodou idem okolo. Ak ma prekvapí návšteva, siahnem na tajné miesto a viem, že príbor bude krásne vyleštený a ihneď pripravený. 


Ideálne je mať sadu aspoň 10 ks zo základného príboru a časom si zaobstarať aj rôzne vychytávky ako servírovacie lyžice a vidličky, naberačky, vidličky a nože na ryby alebo aj dlhé lyžičky, ktorými napríklad zamiešate limonádu. A ak radi pečiete, lopatka na tortu tiež nemôže chýbať. Ja som zvolila príbor zo sady Beta, ktorý mi príde nadčasový, jednoduchý ale zároveň vhodný na každú príležitosť a nádherne sa leskne. Pri výbere príboru záleží len na vašom vkuse, na čo si však treba dať pozor je kvalita a to pri značke Berndorf nie je žiadny problém.


Okrem príboru je dôležité mať aj väčší počet rovnakých misiek, tanierov aj pohárov. Nemusia byť všetky rovnaké, stačí ak budú z jednej série alebo si budú aspoň štýlovo podobné. Dajú sa tak ľahko kombinovať a budete vyzerať, že vlastníte cateringovú firmu. Do sklenených pohárov viete dať od čokoládovej peny, tiramisu až po studené polievky alebo zeleninu k hummusu, do misiek rôzne dipy, dresingy alebo aj ovocie. Dezertné taniere môžete mať pekne naskladané tak, aby boli po ruke a návšteva po nich mohla ľahko siahnuť. Dôležité je aby sa jedlo a servírovanie doĺplňali a nie naopak. 


Ako vo všetkom aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. Jednoduchý porcelán, nadčasový príbor a sklenené poháre dajú vyniknúť vašim dobrotám a každá návšteva tak bude od vás odchádzať nadšená.

Platobné metódy
ARSY line - tvorba webových stránok a eshopov