• Doprava pri objednávke nad 50€ zdarma
  • Vrátenie ceny tovaru do 14 dní zdarma
Nedeľný obed trochu inak

Nedeľný obed trochu inak

15. 4. 2020

Monika Kóňová

Monika Kóňová

Foodblogerka

Profil blogera

Nedeľné prestieranie nemusí byť nuda, práve naopak, jednoduchý servis a pár doplnkov môže váš stôl zmeniť na luxusnú reštauráciu alebo romantickú tratóriu.

Nedeľa je väčšinou deň kedy sa v každej rodine pripravuje slávnostnejší obed, všetci si spolu sadnú za jeden stôl a sem tam býva aj niečo napečené. V našej rodine to bolo dlhé roky pečené kura s ryžou, ktoré som v detstve zbožňovala a u babky sa vždy podával aj domáci kompót. Dnes, keď už pripravujem rodinný obed vo vlastnej kuchyni, nedám dopustiť na pekne prestretý nedeľný stôl. Je to totiž jediný deň v týždni, kedy mám čas a chuť sa s prestieraním pohrať.

Obdobie kedy boli v móde sklenené taniere do mikrovlnky sú už našťastie preč a trend klasického porcelánu je opäť v kurze. Z mojej vlastnej skúsenosti viem, že menej je niekedy viac. Preto mám v kuchyni jednouché biele taniere, klasický jedálenský príbor a veľkú polievkovú misu. K tomu pár servírovacích tanierov,  koreničiek a všetko, čo potrebujem na dotvorenie správnej atmosféry sú len kvety vo váze a biele obrúsky. Nedopustím tiež na omáčniky, v ktorých môžete servírovať napríklad dressing na šalát alebo omáčky k steakom bez obavy, že niekomu bude málo. Takto si naberie každý toľko, koľko má rád.

Vo varení často experimentujem a práve jednoduché stolovanie je najlepšie. Prispôsobíte si ho podľa ročného obdobia, nálady alebo príležitosti. Viete si predstaviť ako servírujete paradajkovú polievku na výraznom zelenom tanieri so žltými kvetinkami? Tým luxusnú atmosféru nevytvoríte. Ale použitím jednoduchého inventáru, správneho obrusu a doplnkov môžete polovičke vystrojiť napríklad romantickú Valentínsku večeru a na druhý deň podávať slávnostný obed pre rodičov. 


A čo ja na bielom porceláne najlepšie? Ak sa vám niečo rozbije, ľahko ho doplníte. A keď Vás bude predsa len trochu nudiť môžete ho ľahko skombinovať. Mne padli do oka práve čisté taniere DELTA a doplnky FLORA, ktoré majú jemný vzor a na rozdiel od strohých tanierov aj ladnejší tvar. Takto máme doma servis na každý deň a zároveň prestieranie na výnimočné príležitosti.

Podobné články

Citrusové opojenie

Citrusové opojenie

10. 5. 2020

Autor článku: Zuzana Obuchová

Bez citrónov si neviem predstaviť život. Keď doma nemám citrón, som nesvoja a v noci neviem spať. Citrón je v mojej domácnosti najuniverzálnejšou surovinou. Okrem toho, že čistí, dezinfikuje a osviežuje, je pre mňa nenahraditeľným pri varení a pečení bez ohľadu na sezónu či dennú dobu. Citróny nakladám do soli, kôrou prevoniavam krupicový cukor (na pečenie), citrónovú šťavu dávam do vody na pitie…

Celý článok
Letné limonády

Letné limonády

30. 4. 2020

Autor článku: Monika Kóňová

Kedy inokedy ako v lete má človek chuť na poriadne osvieženie. Hoci by sa mal pitný režim dodržiavať celý rok predsa len, počas horúcich dní myslíme na tekuté potešenie častejšie. A taká domáca limonáda je lákadlom aj pre tých, čo inak obľubujú sýtené nápoje z obchodu. Tie sú prevažne plné cukru a konzervačných látok, ktoré je úplne zbytočné piť. Naopak, do vlastnej limonády si pridáte len to čo…

Celý článok
Párty bar

Párty bar

3. 2. 2020

Autor článku: Monika Kóňová

Asi sa už každému stalo, že doma hostil narodeninovú oslavu alebo privítal nečakanú návštevu. Keď z vás opadne stres čo navariť, je fajn byť pripravený a jedlo aj pekne naservírovať. A to býva častokrát kameň úrazu. Zrazu zistíme, že misku máme iba jednu alebo, že kávové lyžičky dostali nohy a o múčnikových vidličkách ani nehovorím.

Celý článok
Platobné metódy
ARSY line - tvorba webových stránok a eshopov